Report z víkendového turnaje mladších žáků v Uničově

Jsem velmi rád, že v této sezoně odpadly mladším žáků „zápasy o ničem“ proti lehkým soupeřům, díky rozdělení družstev do dvou skupin podle výkonnosti. Škoda, že tomu tak není i v dalších kategoriích.  Hrajeme tudíž více vyrovnaných zápasů, ale potkáváme se častěji se stejnými soupeři. A ti už chtějí konečně ten Šternberk porazit.

Na výše zmíněný turnaj jsem jel s mírnými obavami. Po minulém turnaji, kdy výsledky byly docela vyrovnané a soupeři se v zápasech s námi vyždímali k výkonům na stodvacet procent, jsem si říkal, že prohra už asi přijde. Navíc nám onemocněli dva zkušení borci. Vzali jsme i některé nováčky a na turnaj jsme jeli se třemi pětkami.  Ke všemu se k trénování přihlásila nezkušená dvojice Adam-Adam. To není reklama na šternberský velkoobchod, ale duo Krátký-Kupka.

První zápas proti domácímu Uničovu jsme zvládli skvěle. Soupeře jsme k ničemu nepustli, ojedinělé šance zlikvidovala Krista v bráně. Naši hráči byli neustále v pohybu. Druhý zápas nás však čekal Přerov. Trenérská dvojice neustále něco vysvětlovala, kreslila herní systémy, hráči jejich pokyny plnili a skóre v náš prospěch se navyšovalo. Ve dvou zápasech Krista nepustila žádný míč za svá záda a udržela čisté konto. Do brány nastoupil specialista na soupeře z Olomouce, Saša.  Ale i olomoucký trenér má naše hráče dobře přečtené, podle toho také zvolil taktiku a dlouho se hrálo bez branek. Ovšem trenér Adam Krátký nakreslil signál, podobně jako Hlinka v Naganu, který Navi s Vašou precizně provedli a vstřelili gól. Po té soupeř povolil a my navyšovali skóre. Škoda jen dvou obdržených branek. V posledním zápase proti Mohelnici nastoupil za Jirku elév Jan Rychťa a ve svém prvním utkání vstřelil čtyři góly. Gratulujeme.

Na tomto turnaji jsme dominovali. Nicméně je stále na čem pracovat. Některým už v posledním zápase docházely síly. Stále nám trvá hodně času, než si míček připravíme a vystělíme. Děkuji trenérské dvojici Adam-Adam, hráčům za skvělý výkon a jsem rád, že jsem neuzavřel sázku, dokud se neprohraje, tak se neholím, protože pokud budete hrát takto, mohl bych v květnu točit pokračování Krakonoše.  Příští turnaj v 30.11. v Šumperku.